Историска победа на Бадел, Баскет Кам уште чека

По 32 пораза во низа, македонскиот вицешампион Бадел, конечно, се израдува на триумф во ВАБА лигата.

Прва жртва на нашиот тим, кој ја игра четвртата сезона во регионалното натпреварување, беше тимот на Бановичи кого како гостин го совлада како гостин.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.