Историјата се повторува: Повторно Шумахер ќе вози во Ферари?

Синот на легендарниот возач Михаел Шумахер, Мик е се поблиску до трансфер во Формула 1.

И тоа не каде било, туку во тимот на Ферари во кој неговиот татко ги оствари најголемите успеси во кариерата освојувајќи пет шампионски титули. Вратата за ваква соработка ја отвори шефот на италијанскиот тим Маурицио Аривабене.

“Неговите резултати во последно време се одлични и му посакувам блескава кариера. Но, да го оставиме да се забавува, младите возачи треба да бидат фокусирани и полека да созреваат. Огромна е разликата меѓу Формула 3 и Формула 1”, изјави Аривабене.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Волф го поздрави најзаслужниот за „опструкциите“ кон Ферари!

Кими е цар – со два три збора ја објасни лудата ноќ на ФИА забавата

(ВИДЕО) Срамно однесување на Раиконен, „мртов“ пијан се појави да ја прими наградата

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Хамилтон живее опасно: Една недела по новата шампионска титула, доживеал несреќа

Сабине Кем открива зошто Шумахер се држи во тајност: Сакам да му исполнам една желба!

Бријаторе: Формула 1 без Алонсо сега ќе биде како Реал без Роналдо!

Алонсо кажа збогум на Формула 1, еве како Хамилтон и Фетел се простија од некогашниот шампион

Шампионски крај на Хамилтон на денот на легендите