Инцидентот на Рикардo и Магнусен веќе во првото круг (ВИДЕО)

Веќе во првиот круг од трката во Бразил видовме судир меѓу Рикиардо и Магнусен, поради што и двајцата излетаа од патеката и ја завршија трката.

Разочарувачки крај на викендот за Кевин Магнусен кој беше најбрз во квалификациите во петокот.

Набрзо на патеката се појави безбедносно возило.