Инсајдерот Диего Форлан: Од Атлетико ми посочија кој клуб може да го купи Гризман ова лето

Антоан Гризман синоќа бомбастично најави дека ова лето го напушта Атлетико и дека наскоро ќе ја промени средината.

Тој не откри за кој клуб ќе настапува идната сезона, многумина шпекулираат дека негова прва дестинација ќе биде Барселона, но одредени информации и индиции не одат во тој смер.

Имено, Диего Форлан, кој беше поранешен играч на Атлетико, но и на Интер, тврди дека во разговор со Атлетико, клубот му соопштил дека најверојатно Интер може да го купи ова лето.

Гризман? Доколку остане во Атлетико ќе стане легенда на клубот, но Интер можно е да го купи, откако ќе го продаде Икарди, тоа клубот ми го кажа“, открива Форлан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!