Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија

Струмичките одбојкари остануваат неприкосновени владетери со македонската одбојка откако синоќа стигнаа до нова титула во Купот а Македонија.

Џио Струмица во големото финале славше над Универзитет Тетово со максимални 3-0 во сетови (25-18, 27-25 и 25-17).

Во женска конкуренција пак титулата ја крена Работнички кој во финалниот натпревар издвојуваа победа од 3:1 над екипата на Наковски Волеј.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола