Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија

Струмичките одбојкари остануваат неприкосновени владетери со македонската одбојка откако синоќа стигнаа до нова титула во Купот а Македонија.

Џио Струмица во големото финале славше над Универзитет Тетово со максимални 3-0 во сетови (25-18, 27-25 и 25-17).

Во женска конкуренција пак титулата ја крена Работнички кој во финалниот натпревар издвојуваа победа од 3:1 над екипата на Наковски Волеј.