Илиевски оди на сигурно – го донесе ветеранот од Блокотехна во АВ Охрид

Кошаркарскиот колектив АВ Охрид, по назначувањето на Марјан Илиевски за нов тренер на клубот, а првиот нов член на охридската екипа ќе биде добриот познаник на Илиевски од Блокотехна, Данило Мијатовиќ.

36 годишниот кошаркар ќе биде сигурно еден од столбовите на екипата, гледајки по неговото резиме, тој и Илиевски одлично соработуваа во Блокотехна а сигурно исто ќе имаат беспрекорна соработка и во Охр ид.

Мијатовиќ минатата сезона беше прогалсен за МВП во БИБЛ лигата, која Блокотехна ја освои за прв пат во своето постење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон

Кошаркар од соседството, потпиша за Голден Стејт

Уште еден „првоборец“ го напушти Голден Стејт