Илиев по седум години го напушти Арсенал: Ќе брани кај македонски тренер

Ништо од шансата, барем ова година македонскиот репрезентативец Дејан Илиев да добие посериозна шанса на голот на Арсенал.

Нашиот чувар по седум минати години на „Емирати“ денес го напушта клубот, барем привремено. Имено тој следната сезона ќе ја мине на позајмица во Словачка, во тимот на Серед.

Тоа е клуб каде што од летово нов шеф на стручниот штаб е македонскиот стратег Славчо Војнески

Согласно договорот со Серед, Арсенал ќе има право да го врати Илиев и по шест месеци, пред истекот на годишната позајмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Атлетико и Тотенхем се договорија, Симеоне добива големо засилување

Интер со нова понуда за Лукаку, Јунајтед конечно би можел да прифати

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед