Икарди и официјално му обвини војна на Интер

Очигледно дека војната помеѓу Мауро Икарди и Интер се повеќе се разгорува и во следните денови можно е да кулминира.

Откако му беше одземена капитенската лента, Икарди навидум се смири, но очигледно „под житото“ има многу влага и таа ќе излезе на површина.

Откако Интер деновиве соопшти дека на азиската турнеја одат без Икарди и дека наводно таа одлука ја донеле со консензус, односно со взаемна идеја, очигледно Икарди го тврди спротивното.

Не планирам воопшто заминување од Интер. Останувам овде следните две години, тука ќе бидам, ќе земам две години плата и никаде не мрдам од овде“, порача Икарди за италијанските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЕФА го „удри“ Фенербахче – дали може овој момент да го стопира трансферот на Елмас во Наполи?

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба