Икарди и официјално му обвини војна на Интер

Очигледно дека војната помеѓу Мауро Икарди и Интер се повеќе се разгорува и во следните денови можно е да кулминира.

Откако му беше одземена капитенската лента, Икарди навидум се смири, но очигледно „под житото“ има многу влага и таа ќе излезе на површина.

Откако Интер деновиве соопшти дека на азиската турнеја одат без Икарди и дека наводно таа одлука ја донеле со консензус, односно со взаемна идеја, очигледно Икарди го тврди спротивното.

Не планирам воопшто заминување од Интер. Останувам овде следните две години, тука ќе бидам, ќе земам две години плата и никаде не мрдам од овде“, порача Икарди за италијанските медиуми.