Играше за Македонија, па ја одбра Италија: За првпат повикан во сениорите на Јуве и тоа за дербито со Интер

Утре се игра големото дерби во Серија А помеѓу Интер и Јувентус, дуел кој вообичаено носи големи возбудвања.

Тренерот на составот од Торина во пресрет на средбата ги објави повиканите играчи, а за нас интересно е едно име.

Станува збор за Никола Секулов, момчето кое играше за младите селекции на Македонија, но се реши да игра во иднина за Италија.