Играч преку Твитер им се нуди на Лејкерс

На почетокот од подготовките за новата сезона, американските медиуми шпекулираа дека крилниот играч ќе стане член на Лос Анџелес Лејкерс откако му истече договорот со Орландо чиј член беше последната година.

Сепак, на една недела пред стартот на новото издание на НБА лигата, Енис и натаму е слободен агент.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.