Играч на МЗТ Скопје УБ ќе игра во финалето од јуниорската Евролига

И пред последните натпревари од групната фаза, познати се екипите кои утре ќе се борат за титулата во јуниорската Евролига.

Пласман во големото финале обезбедија екипите на Мега и U18 Next Generation Select Team, екипа која е составена од кошаркари на возраст меѓу 16 и 18 години од повеќе клубови од Европа, а тренер е славниот грчки кошаркар Василис Спанулис.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.