Иџе: Возилото ми е доста оштетено, незнам дали ќе возам на следната трка..

1116

Во своето деби во ТЦР Европа, нашиот најдобар возач Игор Стефановски – Иџе, имаше големо излетување од трката „Пол Ришар“ по што го уништи своето ново возило, Хјундаи.

Иџе иако имаше добар почеток на викендот, сепак не баш најдобро се заврши викендот за него, па по трката тој на својот Фејсбук ги изнесе своите импресии од новиот почеток.