Ибрахимовиќ зборуваше за Леброн, па го нападнаа: Многу си глупав!

Непријатна јавна дебата се отвори откако Златан Ибрахимовиќ пред неколку дена јавно го обвини Леброн Џејмс дека не си ја гледа работата, туку тера политичка кампања.

Прво стигна одговорот од самиот Леброн, а денеска и од поранешниот НБА играч Берон Дејвис кој застана во одбрана на ѕвездата на Лејкерс.

Целиот текст можете да го прочитате на следниот ЛИНК.