И покрај сите проблеми – Икарди прв се појави на тренинг

Мауро Икарди по губењето на капитенската лента на Интер беше изоставен и од екипата која отпатува за Виена на мечот од Лига европа против Рапид.

Сепак Аргентинецот не сакаше слободен ден додека екипата е во Австрија, па се појави прв на тренингот со соиграчите кои кои како и него не отпатуваа на ова гостување. Интер, барем по она што го пренесуваат италијанските медиуми нема да го казни Икарди со што тимот од Милано сака да ги обнови добрите односи со својот напаѓач

„Нераѕурите“ се лути на Икарди бидејќи неговата сопруга и агент Ванда постојано излгува во медиумите со проблематични изјави кои штетат на односите помеѓу клубот и играчите. Интер и Икарди се уште не се ни близу до потпишување на нов договор што е и впрочем коренот на овој конфликт.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!