И покрај сите проблеми – Икарди прв се појави на тренинг

Мауро Икарди по губењето на капитенската лента на Интер беше изоставен и од екипата која отпатува за Виена на мечот од Лига европа против Рапид.

Сепак Аргентинецот не сакаше слободен ден додека екипата е во Австрија, па се појави прв на тренингот со соиграчите кои кои како и него не отпатуваа на ова гостување. Интер, барем по она што го пренесуваат италијанските медиуми нема да го казни Икарди со што тимот од Милано сака да ги обнови добрите односи со својот напаѓач

„Нераѕурите“ се лути на Икарди бидејќи неговата сопруга и агент Ванда постојано излгува во медиумите со проблематични изјави кои штетат на односите помеѓу клубот и играчите. Интер и Икарди се уште не се ни близу до потпишување на нов договор што е и впрочем коренот на овој конфликт.