И МЗТ Скопје во машината на Работнички

Најтрофејниот македонски клуб ја крена формата во најважниот период од сезоната. Денеска триумфираше во дербито со МЗТ Скопје со 75-74 и ја оствари шестата победа во низа во домашното првенство и вкупно осма, сметајќи ги сите натпреварувања.

Дербито ги оправда очекувањата и, како и претходните две оваа сезона, беше неизвесно до последната секунда. На крајот решаваа детали, а Работнички со овој триумф остана во игра дури и за првото место на табелата на крајот од основниот дел од сезоната.

Целиот извештај прочитајте го на следниот ЛИНК.