И Дурант се откажа од Ирвинг

Како што се ближи почетокот на сезоната, станува јасно дека Бруклин ќе биде без една од трите мега ѕвезди во тимот.

Кајри Ирвинг упорно одбива да се вакцинира, а ако не го направи тоа, не смее ни да тренира, ни да игра за својот тим. Тренерот Стив Неш повеќе не го ни спомнува плејмејкерот, но од Ирвинг се откажа и најдобриот играч во екипата Кевин Дурант.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.