И бекот на Ливерпул призна: Беше рака!

Играчот на Ливерпул, Александер Арнолд два пати на мечот со Сити играше со рака, но ниеден пенал не беше досуден за тоа.

По натпреварот самиот го призна тоа, но имаше и додавка.

„Точно е дека ме удри топката в рака, но прво го удри Бернардо Силва”, изјави Арнолд.