Хувентут му даде 102 поена на евролигаш, Нено блескаше

Екипата на Хувентут е чекор поблиску до обезбедување пласман во плеј-офот, по триумфот против Валенсија на гостински терен со 102-89.

Валенсија се бори за место меѓу осумте најдобри во Евролигата, што му дава дополнителна тежина на триумфот на каталонскиот клуб.

Целиот текст прочитајте на следниот ЛИНК.