Хрватскиот ватерполист по операцијата на срце се враќа во базенот

Еден од најдобрите ватерполисти на светот Сандро Сукно повторно ќе биде во базените откако имаше операција на срце и мораше привремено да ја прекине кариерата. 27-годишниот хрватски репрезентативец повеќе од шест месеци имаше пауза, а како што изјави хрватскиот селектор Туцак, по последните прегледи наодите биле добри и се очекува негово враќање.

Целиот случај имаше и уште една непријатност откако клубот на Сукно италијанскиот Про Реко поради болеста му го раскина договорот.

Сукно ланската година (2017) беше прогласен за најдобар ватерполист на светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата