Хрватскиот ватерполист по операцијата на срце се враќа во базенот

Еден од најдобрите ватерполисти на светот Сандро Сукно повторно ќе биде во базените откако имаше операција на срце и мораше привремено да ја прекине кариерата. 27-годишниот хрватски репрезентативец повеќе од шест месеци имаше пауза, а како што изјави хрватскиот селектор Туцак, по последните прегледи наодите биле добри и се очекува негово враќање.

Целиот случај имаше и уште една непријатност откако клубот на Сукно италијанскиот Про Реко поради болеста му го раскина договорот.

Сукно ланската година (2017) беше прогласен за најдобар ватерполист на светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Одбојкарите слават – нека се виори тоа МАКЕДОНСКО СОНЦЕ!

Драма со Унгарија – но голема победа на Македонија за живеење на сонот за пласман на ЕП

Македонските одбојкари европските квалификации ги стартуваат од Будимпешта

Италијански голман ја преживеа несреќата на паднатиот мост во Џенова

(ВИДЕО) Атлетичарка од Израел се посрамоти: Го прослави среброто, а до крајот остана уште еден круг

Никола Ѓорѓиев: Унгарија е екипа која добро ја познаваме

ТРАГЕДИЈА: Од срцев удар умре одбојкар на хрватскиот шампион – играше со нашиот Љафтов

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА: Брутално и без милост – обезбедување уби познат ММА борец

ВИДЕО: Сочни пцовки – „Да ти е*ам….“