Хрватска противник на Македонија во полуфиналето

Завршницата на годинашново издание на Сребрената Европска лига во одбојка ќе се одржи во Скопје на 15 и 16.јуни, а по денешната ждрешка е познато дека ривал во полуфиналето на Македонија ќе и биде селекцијата на Хрватска. Во второто полуфинале ќе играат првопласираните селекции од групите: Летонија и Белорусија.

Нашите одбојкари дуелите од групата ги завршија на 3.место, додека Хрватска беше второпласирана во својата група.

Македонија три години по ред беше финалист во ова натпреварување.

Полуфиналните дуелите на 15.јуни ќе се играат во СРЦ Кале, а следниот ден на програмата се натпреварот за 3.место како и финалето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посакуван расплет: Македонија во група во Љубљана, ќе играме и против Турција на Јошко

Екс играч на МЗТ додека со својот клуб се борел за опстанок барал да оди на одмор со Дара Бубамара

(ВИДЕО) ДРАМА во Банско: Бугарите три часа спасуваа македонски сноубордери

Мекгрегор го нарече Хабиб кучка, а овој му возврати со фотографија која ќе го здоболи Ирецот

Радувај се Македонија: Одбојкарската репрезентација оди на Европско првенство

Шведска ни праги голема услуга – го победија Азербејџан и не носат чекор напред за пласман на ЕП

(ВИДЕО) Шокантна снимка: ММА борец по 20 секунди сам си ја скрши ногата

Сите можни калкулации пред утрешнотo „финале“ за одбојкарите за пласман на ЕП

Европското првенство е се подалеку, Македонија поразена во Запорожје од Украина