Хрватите се плашат од Борко: Тоа е најдобриот голман на СП, ако му тргне ќе биде тешко

Од 18:00 часот во „Олимпија Хале“ во Минхен ќе се судрат Хрватска против Македонија – Лино Червар против Руал Гонзалез.

Во пресрет на мечот, од хрватска најмногу освен од Кире Лазаров, најмногу стравуваат и од Борко Ристовски кој е најдобар голман на овој шампионат според процентот на одбранети удари, 25/59 на два меча.

„Статистиката знае да биде лажна, Македонецот е незгоден голман и може секој да намачи ако добро му тргне. Се надевам дека нема да му допуштиме да дојде до израз“ изјави поранешниот хрватски голман Валтер Матошевиќ

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство