Хрватите го препознаваат квалитетот: Загреб си купи ракометар од Струга

Младинскиот репрезентативен ракометар од РК Струга, Ненад Костески, прелета во трансфер директно до РК Загреб.

Очигледно дека залагањето и неговиот придонес во дресот на Струга беше препознаен и вреднуван, по што му се насмеа трансфер во поголем клуб, каде ќе може дополнително да напредува.

Нешто слично во минатото направи и сега нашиот капитен Кире Лазаров, кој со свои 20 години замина од Пелистер и премина во Хрватска, каде беше трасиран неговиот пат кон блескавата кариера.

Со ова буквално уште еднаш Струга потврди дека на ова поднебје се раѓаат расни ракометари кои ќе можат да напредуваат и настапуваат на европска сцена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Блеснаа новите дресови на Вардар пред патувањето во Келн

Дибиров го објаснува моментот на вистината кога им соопштил Самсоненко ДЕКА Е КРАЈ!

Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Доминација: Вардар е старо-нов шампион на Македонија

БОМБА: Еден од најбогатите Македонци ќе биде нов газда на Вардар.

Пред Вардар е прекрасна шанса: Утре може да биде голем ден за „црвено-црните“

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона