Хорхе Лоренцо објави фотографија по вчерашното кошмарно излетување

Хорхе Лоренцо објави денеска фотографија од неговата повреда и неговата ситуација, по вчерашното ужасно излетување во Асен.

Тој веднаш беше префрлен до најблискиот центар, каде му било утврдено дека има сериозна скршеница на рбетниот столб, што знае да биде опасна повреда по животот на еден професионален моторџија.

Но тој се обиде да ги смири своите фанови со фотографијата која ја објави:

Се враќам дома, време е за рехабилитација!“, порача Хорхе Лоренцо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола

Доколку Фетел догодина им каже „Чао рагаци“ на Ферари – ова се двете желби на „црвените“