Холанѓанецот Вирџил Ван Дајк ќе остане во Англија

Фудбалерот, Вирџил Ван Дајк, сака да работи со новиот тренер на Ливерпул, Арне Слот и затоа нема да ги прифати милионите од Саудиска Арабија. Корпулентниот стопер на „црвените“ е голем ентузијаст за доаѓањето на неговиот сонародник на клупата и затоа не размислува да го напушти стадионот –„Енфилд“.

32-годишниот централен дефанзивец во претходната сезона се појави на 48 натпревари на сите турнири на кои постигна четири голови и направи две асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО