Хамилтон повторно со „дворски игри“ – Ферари е моќен!

На почеток од тест периодот за болидите во Формула 1, пред почетокот на новата сезона, Ферари наводно изгледа гламурозно и фантастично со резултатите.

Но такви беа прогнозите и минатата сезона, кога црвените од Маранело имаа добар старт, но кошмарен завршеток на сезоната.

Луис Хамилтон сега смета дека Ферари навистина изгледа импресивно и дека ќе биде интересно на патеката оваа сезона.

Ферари во моментов изгледа навистина силно, мислам дека имаат подобар пакет од минатата сезона. Сигурно дека на патеката ќе не очекува поголем притисок и предизвик. Што се однесува до Мерцедес, ние длабоко гледаме на работите и се натпреваруваме сами против себе, да се надминеме себеси во перформансите, а што се однесува до новиот двоец во Ферари, Фетел – Леклер, мислам дека е далеку од тоа да се очекува дека Леклер веднаш ќе го победува Себастијан на патеката“, истакна Хамилтон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe