Хамилтон има проблеми со Мерцедес: А им реков предвреме кој е проблемот..

Луис Хамилтон очигледно не е задоволен од тоа како стартуваше Мерцедес во новата сезона.

Тој им навел бројни пропусти за кои тврди дека навремено предупредил во гаражата.

Им зборував за време на минатата сезона во што е проблемот. Возев многу болиди низ кариерата и знам што може да биде пробемот. Повеќе би сакал да ми кажеа дека не те послушавме, а не вака. Немаме добар болид, мора да работиме на тоа, мора да ги увидиме слабите точки“, изјави Хамилтон.

Тој како седумкратен шампион, ја лови рекордната осма титула, но според првичните перформанси и во третата сезона по ред, тие ќе бидат аутсајдери за титулата зад Ред Бул