Хамилтон го покажа своето дефинирано тело, на тоа Роналдо му искоментира: не си како мене

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон денес ги воодушеви фановите со својот пост на Инстаграм.

За време на паузата кога започна пандемијата на коронавирусите пред една година, Хамилтон ја искористи можноста да работи на неговиот физички изглед, а тој продолжи да го прави тоа и по продолжението на сезоната.

Британскиот возач ги воодушеви своите обожаватели минатото лето, бидејќи покажа дека времето во теретана се исплатело, но јасно стави до знаење дека сè уште не ја исполнил својата цел.

Хамилтон сака целосно извајано тело и судејќи според видеото и фотографиите што ги објави утрово, се чини дека е на многу добра патека.

Тој на Инстаграм покажа каква е неговата моментална физичка состојба и дека сè уште работи напорно во теретана. Фановите се воодушевени од резултатите, а Кристијано Роналдо дури зборуваше и во коментарите.

Португалецот реши да го пофали Хамилтон за неговиот изглед, но јасно му стави до знаење дека е сè уште далеку од него.

„Брат, не си како мене, но изгледаш навистина добро“, рече Роналдо во коментарите и наскоро стигна одговорот на Хамилтон, кој напиша: „Хаха, работам на тоа, брат“.

Хамилтон доби скоро милион лајкови за својата објава и рече дека е горд на себе што секогаш е слаб дечко, но денес е сосема спротивното.