Хамилтон доби прашање за плажа, па имашe што да каже

Луис Хамилтон врза уште една победа во низа во рамки на Формула 1 откако попладнево славеше во Унгарија.

Сега во светскиот шампионат следува пауза од месец дена,  а актуелниот светски првак истакна дека за него нема простор за одмор.

„Не сум тип на човек кој ќе лежи на плажа. Ќе останам активен и ќе тренирам за вториот дел од сезоната. Навистина сум горд на тимот, се надевам ќе продолжиме моќно и после одморот“, изјави Хамилтон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакерите на дело: Излезе во јавноста порно снимка од Луис Хамилтон и Никол Шерцингер

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев