Хабиб најави голем боксерски спектакл пред 80.000 гледачи

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов нема намера да се бори во оваа организација до крајот на годината.

Хабиб е суспендиран на 9 месеци од страна на Атлетската комисија во Невада по хаосто кој го направи на дуелот со Конор Мекгрегор. Иако може да се врати на борбите во јуни, тој сака да се солидаризиран со казнениот колега и нема намера да се бори до ноември 2019 годин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка