Гризман ја откри тајната за долгите ракави кои ги носи на дресот

Барселона во името на Антоан Гризман го доби најголемото засилување ова лето.

Французинот за сума од 120 милиони евра ги засили редовите на каталонскиот гигант откако по пет години се раздели од Атлетико Мадрид.

„Како мал татко ми ме учеше дека возовите не минуваат само еднаш. Сега е време за нов предизвик и нова средина. Конечно нашите патишта се вкрстија. Боите на Барселона ќе ги бранам најдобро што можам и умеам. Сега е наше време. Зошто носам дресови со долги ракави? Тоа е поради Бекам. Тој тоа го правеше и тој е мој идол. Беше господин на теренот, но и надвор од него и тоа најмногу ми се допаѓа“, изјави Гризман.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЕФА го „удри“ Фенербахче – дали може овој момент да го стопира трансферот на Елмас во Наполи?

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба