Ѓорѓевиќ повеќе не е тренер на Фенер, следна станица – Реал?

Само неколку дена откако ја освои шампионската титула во турското првенство, Александар Ѓорѓевиќ доби отказ од тренерската функција во Фенербахче.

Со тоа му се повтори ситуацијата од лани кога исто така со Виртус триумфираше во шампионатот на Италија, а веднаш потоа беше принуден да си замине.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.