Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар

Екипата на Металург продолжува да го составува новиот ростер на тимот. На ред дојде и голманската позиција откако истата остана испразнете по заминувањето на Томовски во Германија и Даниловски во Охрид.

Нов чувар на мрежата на тимот од Автокоманда е Даниел Ѓорѓески кој доаѓа од Битола каде што зимово се пресели во Пелистер, но мина неславно со суспензија.

Инаку Ѓоргиески е дете на Вардар каде што безмалку ја мина цела кариера, но никогаш не доби вистинска шанса да го покже својот квалитет.

За потсетувањер, досега за Металург потпиша Реваз Чантурија, Милан Поповиќ, Лука Вујовиќ и
Маријан Мариќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

(ФОТО) Македонија е трета ракометна сила во Европа – на клупски план