Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Денеска го играме четвртиот натпревар на ракометното првенство во Германија и Данска.

По воведните две победи со Јапонија и Бахреин, налетавме на незгодната и далеку посилна репрезентација Хрватска, која ни го зеде скалпот, па по еден ден опоравување и пауза, време е за нов предизвик.

Верерва играме против Шпанија, репрезентација која исто така е еминентна во светски ракометни рамки, но селекција против која можеби ќе можеме да бидеме на егал линија.

Сега останува само тактиката на селекторот Гонзалес, да процени дали да се чуваат силите за Исланд последното коло, или евентуално вечерва да се нападне победата, која ќе ни овозможи следна фаза.

Но пред вечерашниот меч со Шпанија, за Гоце Георгиевски дојде најубавата честитка од Македонија, неговата сопруга обзнани дека на свет донела здрава ќеркичка, а тоа го потврди и Георгиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс