Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Денеска го играме четвртиот натпревар на ракометното првенство во Германија и Данска.

По воведните две победи со Јапонија и Бахреин, налетавме на незгодната и далеку посилна репрезентација Хрватска, која ни го зеде скалпот, па по еден ден опоравување и пауза, време е за нов предизвик.

Верерва играме против Шпанија, репрезентација која исто така е еминентна во светски ракометни рамки, но селекција против која можеби ќе можеме да бидеме на егал линија.

Сега останува само тактиката на селекторот Гонзалес, да процени дали да се чуваат силите за Исланд последното коло, или евентуално вечерва да се нападне победата, која ќе ни овозможи следна фаза.

Но пред вечерашниот меч со Шпанија, за Гоце Георгиевски дојде најубавата честитка од Македонија, неговата сопруга обзнани дека на свет донела здрава ќеркичка, а тоа го потврди и Георгиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите