Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Голема трагедија како вест ни доаѓа од Европското првенство во ракомет на плажа, кое деновиве се одржуваше во Полска.

Таму една од руските ракометарки го загубила животот, станува збор за Екатерина Королева, која се удавија во езеро кое било во непосредна близина на местото Стара Јаблонка.

Королева е генерација 1998 година, а информацијата за нејзината трагична смрд и давење ја потврдија и од руската федерација.

Во тек е истрага околу тоа што точно придонело за давење на оваа ракометарка, руските медиуми не исклучуваат дури ни убиство на младата ракометарка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар

(ФОТО) Македонија е трета ракометна сила во Европа – на клупски план