Ѓоковиќ признава: Она што ми се случи на Вимблдон…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ признава дека ни сам не бил сигурен во успех на Вимблдон, односно дека нова радост на некој Гренд слем турнир очекувал многу подоцна.

Новак Ѓоковиќ на пресконференцијата на турнирот во Торонто, зборуваше за периодот на криза и за тоа како бил изненаден од тоа што го освои трофејот на Вимблдон.

Мислам дека претходните месеци тренирав многу и посилно од кога и да било во животот. Без оглед на тоа, неможев да играм онака како што посакував. Беше тоа доста паорно, но морав да се помирам со процесот“.

„Со мене повторно се Вајда и Грич. Кога се сретнавме, направивме план на долги патеки. Ни ние не очекувавме да освоиме Гренд слем толку брзо. Се разбира дека сме презадоволни од тоа што се случи, но продолжуваме плански со тоа што го договоривме“, истакна Ѓоковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селеш: Ѓоковиќ дури сега тргнува по создавање историја!

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП