Ѓоковиќ од навивачите доби ново презиме – и тоа му се допадна!

Новак Ѓоковиќ многу од своите ривали низ кариеата, ги растурал на тај-брејк, токму кога се одлучуваче многу важни натпревари, а така беше и вчера.

Србинот го доби Тејлор Фриц со 2:0 и тоа двата сета ги доби токму во тај-брејк.

По победата беше расположен за разговор со медиумите, па го искоментира она како го нарекуваат повремено навивачите… „тајбрековиќ!“, алудирајки дека умее да ги растура колегите во тај-брејк.

Тајбрејковиќ е интересен прекар, го видов тоа некаде на социјалните мрежи и ми се допадна“, порача Ѓоковиќ.