Ѓоковиќ незадоволен по елиминацијата, но го најави следниот чекор

Новак Ѓоковиќ е шокантно и неочекувано елиминиран од турнирот во Индијан Велс во сингл, но заедно со Фабио Фоњини се пласираа во полуфиналето за двојки.

По елиминацијата на Ѓоковиќ од Германецот Колшрајбер, српскиот тенисер го изрази своето незадоволство од таквиот епилог.

Искрено, не сакам да губам, не сум навикнат на тоа. Посебно не на овие турнири, на кои што претходно сум имал успех. Но тоа се случува, ова беше еден од тие црни денови“.

„Мора да прифатиме она што ни се случува и да се свртиме на следната станица. Што се однесува до сингл конкуренцијата, Мајами е следниот чекор. Има многу работи на кои видов дека мора добро да поработам, да играм на уште поголемо, повисоко ниво. Полека одам кон тоа, чекор по чекор, се надевам дека ќе се приближам до посакуваната форма пред Мајами“, истакна Ѓоковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!