Ѓоковиќ ја објасни елиминацијата во Торонто

Новак Ѓоковиќ, по поразот од Стефанос Циципас, реши да ја објасни елиминацијата на турнирот во Торонто.

Тој смета дека подобро што сега му се случил пораз, отколку такво нешто да доживее на Грен слем турнирот, УС ОПЕН.

„Навистина посакував да дојдам до добар резултат. Пораз во овој дел од турнирот сигурно не ме радува, напротив, ме фрустрира, но морам да го прифатам ова и да продолжам понатаму. Се случуваат вакви работи, имате вакви лоши денови и едноставно подобро е сега да ми се случи пораз отколку на УС ОПЕН“.

Некогаш најдобриот светски тенисер беше поразен во осминафиналето со 6:3, 6:7(5), 6:3.

Следниот турнир на кој ќе играм е Синсинати, единствениот Мастерс кој никогаш не сум го освоил во кариерата, па се надевам дека ќе имам добар турнир“, нагласи Ѓоковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селеш: Ѓоковиќ дури сега тргнува по создавање историја!

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП