Ѓоковиќ имал причина зошто бил нервозен на мечот против Фратанџело

Новак Ѓоковиќ истакна дека по првиот сет од м ечот против Американецот Бјорн Фратанџело на Индијан Велс, бил помалку нервозен поради присуството на Пит Сампрас.

Познатиот и славен тенисер, кој има освоено 14 Грен слем турнир и чиј е идол од детството на Ѓоковиќ, во живо го следеше овој меч.

Не добива често шанса да играм пред некој на кого сум му се восхитувал во детството. Мислам дека во првиот сет бев многу нервозен, бидејки се обидував да го импресионирам Сампрас“, порача Ѓоковиќ.

Српскиот ас по мечот се поздрави со Сампрас, а потоа и на социјалните мрежи го сподели задоволството што има шанса да го види и да присуствува на неговиот меч.

Новак Ѓоковиќ го совлада Бјорн Фратанџело со 7:6 (7:5), 6:2.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!