Ѓоковиќ и бараната фотографија со „специјалниот“ за дефанзива

Новак Ѓоковиќ е број 1 на АТП листата и денеска ќе го игра своето големо финале на Вимблдон против Роџер Федерер.

По победата во полуфинале против Баутиста Агут, 32 годишниот тенисер налетал на Жозе Мурињо кој беше меѓу елитата која го следеше првиот полуфинален меч, па потоа го овековечија тој момент.

Ја прашав оваа легенда за фотографија вчера по натпреварот“, напиша Ѓоковиќ за фотографијата со екс тренерот на Манчестер Јунајтед.

Дел од фановите дури и се пошегуваа на сметка на Новак во смисла дека ете затоа загубил сет против Баутиста Агут, затоа што „дефанзивниот“ Жозе бил на трибини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Серена е вистинска „сирена“ надвор од терените!

(ФОТО) Дали предноста на Ѓоковиќ е тоа што десната рака му е подолга од левата!?

Ноле откри каде одмара по Вимблдон – Охрид ќе почека барем уште некое време

Сега се е јасно: Постои оправдана причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Постои „оправдана“ причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Убедливо прв: Познато колку заработил Ѓоковиќ , но и неговите браќа од тенисот

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија