Го срушија Шалке, па Витсел им фати сеир поради името на гостите

Откако Борусија Дортмунд денеска на „Сигнал идуна парк“ го победи Шалке со 4:0, почнаа шегите на сметка на гостинскиот клуб.

Белгискиот репрезентативец Алекс Витсел, имаше најоригинален начин како да го спушти денешниот противник со комичен коментар.

Резултатот е во нивното име“, напиша Витсел на Твитер, алудирајки на тоа дека Шалке ја има додавката 04.