Го издадоа: Роналдо не сакал во Јуве, ама другите не го примале

По девет години во Реал, Кристијано Роналдо се пресели во Јувентус и стана најскап фудбалер во историјата на италијанското првенство.

Неговата отштета изнесуваше 112 милиони евра со што го надмина досегашниот рекордер Гонзало Игуаин. Но, шпанските медиуми денеска открија дека Јувентус не бил по желба на Роналдо, туку тој сакал да се пресели во некој од другите два клуба.

Тоа се ПСЖ и Манчестер Јунајтед кои, сепак, одбиле да го донесат за 100 милиони евра. Во двата случаја одлучиле тренерите. Томас Тухел почнува нов проект во ПСЖ и не го сакал ветеранот во своите редови, додека Мурињо ионака не е во добри односи со својот сонародник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ и Ракитиќ заминуваат во пензија, но Хрватска ќе има страшен тим и на СП во Катар!

Се распаѓа шампионскиот тим на Реал: По Зидан и Роналдо си одат уште две големи ѕвезди!

Изненадување од „Олд Трафорд“: Мурињо понудил 180 милиони за двајца, ова е знак дека Погба си оди!?

Вести од Ливерпул: Денеска пристигнува големата ѕвезда, но следува разочарување за навивачите

Фудбалот е чуден: Никогаш не ни настапил за својата земја, но од Русија се врати со златен медал!?

Драмата заврши среќно: Шкотскиот навивач е пронајден

Не можеше полошо: Наинголан се повреди!

(ФОТО) Навивачите се кренаа на востание: Јунајтед никогаш немал погрд дрес

Тетовци ќе бркаат „шерифи“: Шкендија го дозна следниот противник во ЛШ