Гнев во Манчестер: Фотографијата која отсликува срам за капитенот на „ѓаволите“

Навивачите веќе извесен период се лути на Ешли Јанг, нивниот капитен, поради лошите перформанси кои ги има, но она синоќа на Камп Ноу беше кулминација на нервозата.

Барселона успеа да поведе во 17. минута со гол на Лео Меси, благодарение на акцијата која буквално му ја креира Ешли Јанг со неговиот одбрамбен дефицит при овој гол.

На Ешли Јанг му се препишуваат многу гревови од овој натпревар, но и низа други претходно, но синоќа тој ги мина сите граници во очите на „црвените ѓаволи“.

Тој генерално одигра лош двомеч со Барселона, прво на Олд Трафорд, а синоќа и на Камп Ноу.

Да напоменеме дека тој пред само три месеци доби договор од Манчестер Јунајтед на уште една сезона, потег кој тогаш беше примен со воодушевување од базата навивачи на овој клуб, сметајки дека клубот паметно инвестира, но очигледно дека работите брзо се свртеа против Јанг и сега тој една од непосакуваните фудбалски фигури во црвениот дел на Манчестер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!