ГИФ НА ДЕНОТ: Реакцијата на една Македонка кажува се!

Репрезентацијата на Македонија не успеа да се надмине себе и да се пласира во следната фаза од Европското првенство откако доживеа пораз од Австрија во клучниот натпревар.

Можевме да доживееме дебакл, но противникот се опушти во финишот, па успеавме да се избориме за пристоен пораз. Но, на навивачите во Виена тешко им падна она што се случуваше на теренот, реакцијата на оваа Македонка кажува буквално се.