Гевгелија и „Фантоми“ покажаа навивачка класа – нијансата која мора да се негува и почитува!

Гевгелија како домаќин мора да добие голема почит за вечерашната организација на квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Косово.

Трибините во салата „26 април“ беа полни до последното столче, а навивачката група Фантоми беше вистинскиот предводник на навивачите во Гевгелија, кои сплотени во еден глас, беа еден играч плус за нашата репрезентација вечерва.

Позитива на денот е што од навивачката група Фантоми и од општата публика во салата, немаше ниту еден повик како во минатото на верска и национална основа, нешто поради кое што мора да добијат голема и позитивна оценка, како пример за некои идни навивања во било кој спорт за Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија