Гатузо жали што не го извлекол најдоброто од играчите сезонава

Утре се игра последното коло во Серија А, Милан од 20:30 часот игра против СПАЛ нагости, каде мора да победи доколку сака да се надева на место во ЛШ.

Но притоа, мора да се надева и на кикс на Интер, кој исто така гостува, или евентуално кикс на Аталанта од Бергамо.

Интер игра против Емполи, додека Аталанта го дочекува Сасуоло, па јасно е дека на Милан ќе му треба чудо за да дојде до место во ЛШ.

Гатузо на денешната пресконференција зборуваше за очекувањата утре.

Не слушам никакви гласови, не ги слушам оние кои зборуваат добро и кои зборуваат лошо. Сконцентрирам сум само на работата“.

Тој се извини што не го извлекол најдоброто од играчите оваа сезона.

Нема овде многу што да се работи, мора добро да анализираме и да се договориме каков фудбал ќе играме. Ни требаат функционални играчи“, нагласи Гатузо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?

Почина човекот кој за малку не го однесе Вардар во ЛШ

Европски шампион и светски вицешампион ќе го засили Милан