Франс фудбал откри: „Операцијата Мбапе“ ќе чини 280 милиони евра

Килијан Мбапе треба да биде новиот „галактико“ и можно е тој да стане најскап играч во историјата на фудбалот ако се оствари планот на Реал Мадрид.

Франс фудбал откри дека сумата што Реал ќе ја понуди за него изнесува 280 милиони евра, но нејасно е дали сите пати се за отштета или дел од нив се планирана плата за Французинот. Се очекува преговорите да траат долго, можеби и цело лето со оглед на тоа што раководството на ПСЖ нема намера да се откаже од најдобриот млад фудбалер во светот.

Мбапе неодамна изјави дека не сака да става сол на раната со евентуално заминување од Париз, но со доаѓањето на Зинедин Зидан во Реал можно е работите да се сменат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!