Фрајдеј си замина од Гостивар, ќе го замени босански интернационалец

Една недела по тренерската смена во тимот на Гостивар, дојде и до промена во играчкиот кадар на амбициозниот прволигаш.

Американецот Џалоун Фрајдеј го напушти тимот, како последица на тешката повреда, па раководството на клубот мораше брзо да реагира за да најде негова замена.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.