(ФОТО) Жива вистина: Вака ќе изгледаат Федерер, Надал и Ѓоковиќ во полуфинале на Вимблдон 2061 година

Каква е конкуренцијата во светскиот тенис, не е чудо најдобрите тројца играчи на сите времиња уште долго да доминираат на АТП турнирите и Гренд слемовите.

Иако навлезени во четвртата деценија од животот (Федерер наскоро ќе наполни 38 години), тројцата се пласираа во полуфиналето на Вимблдон. Нема ништо од т.н. нов бран во светскиот тенис и така ќе биде уште долго.

Од тие причини на социјалните мрежи се шегуваат дека Федерер, Надал и Ѓоковиќ и во 2061 година ќе играат полуфинале на Вимблдон, ни тогаш никој нема да ги загрози.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон