(ФОТО) За нејзе пишуваат повеќе одколку за Биелса: Атрактивната плавуша е вистински ХИТ!

После 16 години, Лидс Јунајтед се врати во Премиер Лигата на задоволство на многу неутрални љубители на фудбалот.

View this post on Instagram

First day back at Elland Rd since it became a Premier League ground 🤩

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

Сите се сеќаваат на стариот Лидс со Марк Видук и Алан Смит, и сега тој се врати на сцената после толку години. Марсело Биелса, популарната „лудак“, ја врати насмевката на лицето на фановите на Лидс и доби улица во градот, но и покрај сè, се добива впечаток дека тој падна малку во позадина покрај атрактивната русокоса.

View this post on Instagram

3 points. 3 to go. See you here on Thursday 📺

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

Нејзиното име е Ема Џонс и таа е страствен поддржувач на овој клуб, но и промотор, како и водителка на клупската телевизија.

“Никогаш не сум бил фудбалски фанатик, но откако започнав да го следам Лидс, станав тоа. Атмосферата и страста на трибините брзо ме освоија”, рече Ема.

Па, да и посакаме добредојде во Премиер Лигата и многу среќа, а на фотографите и новинарите на островот нема да им недостига материјал.